تهران میزبان اولین نمایشگاه بین‎‌المللی ماشین‎آلات کشاورزی

تهران میزبان اولین نمایشگاه بین‎‌المللی ماشین‎آلات کشاورزی
شناسهٔ خبر: 8973 -
نخستین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، سیستم‌های آبیاری و صنایع وابسته در روزهای 8 تا 11 آبان ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش اکو آنلاین؛ مدیرعامل یک شرکت فعال در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در گفت و گو با ایسنا، درباره ضرورت‌های برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی و سیستم‌های آبیاری گفت: با توجه به نیاز روزافزون متقاضیان‌، رشد نمایشگاه‌ها و سردرگمی بازدیدکنندگان در یافتن شرکت‌های مورد نظر، باید بتوان بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان تخصصی این صنعت را به نمایشگاهی مستقل سوق داده و هر بخش از صنعت را در بخش و سالنی مجزا قرار داد.

ابوالقاسم سالاررضایی افزود: در این نمایشگاه که با شعار «برای هر ذره از خاک کشورم و هر قطره از آب آن برنامه داریم» برگزار می‌شود، اهمیت نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی و نگاه دولت به سیستم‌های نوین آبیاری مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاهی میلاد مبتکر شرق درباره نهادها و سازمان‌های بزرگ حاضر در نمایشگاه نیز توضیح داد: معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی، بانک کشاورزی، دفترمدیریت منابع آب وزارت نیرو، مرکز مکانیزاسیون وزارت جهادکشاوری و شرکت‌های عمده تولیدکننده ماشین‌آلات کشاورزی از نخستین شرکت‌های حاضر در نمایشگاه بوده‌اند.

برنامه های اصلی و جنبی

سالار رضایی از اختصاص غرفه‌های خاص تولیدکنندگان، پارک‌های علم و فناوری و صاحبان ایده‌های نوین برای حمایت از بخش علمی و نوآوری‌های تحقیقاتی کشور با ارائه تخفیف‌های خاص و حمایت معنوی از آنها خبر داد و گفت: استفاده از کارشناسان خبره در بخش کارشناسی، شرکت و استفاده از مشاورین متخصص در این حوزه در جهت برگزاری مطلوب‌تر از برنامه‌های برگزاری نمایشگاه است.

این فعال برگزاری نمایشگاه‌ها از مقدمات برپایی دو کنفرانس ماشین آلات کشاورزی و همایش ملی آبیاری و بهره‌برداری صحیح آب درکشاورزی نوین هم‌زمان با برگزاری نماشگاه خبر داد.

جذب گروه‌های تاثیرگذار

سالار رضایی در خصوص حضور برندها و شرکت‌های خارجی در نمایشگاه افزود: قرار است هماهنگی لازم با انجمن‌های کشاورزی کشور آلمان و ایتالیا جهت بازید از نمایشگاه و ارزیابی جهت حضور در دوره‌های بعد صورت گیرد؛ همچنین ازکشورهای همسایه به صورت رسمی جهت بازید ازنمایشگاه دعوت به عمل می‌آید. به همین دلیل مکاتبات لازم با وزارت امورخارجه جهت اخذ ویزای بازدیدکنندگان متخصص خارجی و برپایی تور تخصصی نمایشگاهی برای آن‌ها انجام می‌شود؛ ضمن این‌که این در این تورها متخصصان، استادان و دانشجویان کشور نیز حضور دارند.

وی با تاکید بر این که برنامه‌ریزی برای حضور فعالان صنایع مرتبط باعث رقابت سالم میان مشارکت‌کنندگان می‌شود، افزود: این رقابت باعث کاهش قیمت تمام شده و شکوفایی فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های تولیدی نیز می‌شود.

درباره مجری برگزاری نمایشگاه

گفتنی است شرکت نمایشگاهی میلاد مبتکر شرق در سال ۱۳۸۱ آغاز به کار کرد. این شرکت هم اکنون عضو رسمی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، عضو رسمی انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی UFI و عضو انجمن ملی مدیریت نمایشگاهی آمریکا (IAEE) است. این مجموعه با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و تخصصی در زمینه‌های مختلف، برگزاری بیش از ۱۶۰ نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی در سطح کشور و بیش از ۱۳ نمایشگاه در سطح A و B در تهران را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/*

No votes yet.
Please wait...