با مصوبه کمیسیون تلفیق؛

افزایش ۱۱۰هزار میلیاردی بدهی دولت به بانک مرکزی

افزایش ۱۱۰هزار میلیاردی بدهی دولت به بانک مرکزی
شناسهٔ خبر: 21957 -
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی از تسویه بدهی ۱۱۰هزار میلیارد تومانی بانکها و بانک مرکزی با مصوبه کمیسیون تلفیق خبر داد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ مهرداد لاهوتی، از تهاتر ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی بدهی دولت به پیمانکاران و بدهی بانکها به بانک مرکزی خبر داد.

به‌گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون تلفیق به بررسی تبصره ۵ لایحه بودجه پرداختند و بر این اساس بر تهاتر ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی بدهی دولت به پیمانکاران رأی دادند.

گفتنی است، با اجرایی شدن این مصوبه بدهی دولت به بانک مرکزی که تا پایان مهر ماه امسال ۶۲ هزار میلیارد تومان بوده به ۱۷۲ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

در قسمت سوم  بند «و»  تبصره ۵ آمده است: در راستای بهبود وضعیت بنگاه‌‌های تولیدی کشور و افزایش اشتغال و همچنین بهبود وضعیت بانک‌ها دولت مجاز است:

۳. مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی از دولت بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای را که در چهارچوب مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۵ ایجاد شده با بدهی اشخاص یادشده به بانک‌ها از طریق تسویه بدهی‌های بانک‌ها به بانک مرکزی که در چارچوب مقررات مربوط تا پایان سال ۱۳۹۵ ایجاد شده، به‌صورت همزمان تسویه کند و مبلغ مزبور را به‌عنوان بدهی دولت به بانک مرکزی ثبت نماید. افزایش پایه پولی از این محل به هر صورت ممنوع است.

تبصره «۳» ــ تسویه بدهی دولت بابت طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی به بانک‌ها، و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی، تنها پس از احراز قانونی بودن مطالبات و تأیید سازمان حسابرسی قابل انجام است.

No votes yet.
Please wait...