مرکز آمار از رونق «اقتصاد خبر» داد

مرکز آمار از رونق «اقتصاد خبر» داد
شناسهٔ خبر: 21901 -
مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی ۶ ماه نخست امسال با نفت را ۵.۶ درصد و بدون نفت را نیز ۶ درصد اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ گزارش جدید مرکز آمار ایران حاکی است، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶ به رقم ۳۸۲۲۴۹۰ میلیارد ریال با نفت و ۳۰۵۷۲۲۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.

همچنین محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶ به رقم ۳۸۲۲۴۹۰ میلیارد ریال با نفت و ۳۰۵۷۲۲۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.

مرکز آمار از رونق «اقتصاد خبر» داد

در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ۳۶۱۸۱۸۷ میلیارد ریال و بدون نفت ۲۸۸۴۳۰۱ میلیارد ریال بوده که نشان از رشد ۵,۶ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ۶ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۶ دارد.

 

این نتایج حاکی از آن است که در بهار و تابستان سال‌جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ۰,۹، گروه صنعت (شامل: استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، انرژی و ساختمان) ۴.۴ و گروه خدمات ۷,۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد داشته است.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی متشکل از ۴۲ رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.

No votes yet.
Please wait...