حراج دو شرکت دولتی در مزایده

حراج دو شرکت دولتی در مزایده
شناسهٔ خبر: 21828 -
مزایده واگذاری سهام دو شرکت دولتی فردا (دوشنبه) توسط سازمان خصوصی‌سازی برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصاد خبر؛ سهام دو شرکت دولتی فردا و در سیزدهمین روز آذرماه امسال روی میز مزایده می‌رود.

براین اساس بلوک ۹۷.۲۶۱ درصد سهام شرکت خدمات مهندسی آب و خاک پارس با سرمایه ۶۶۶ میلیارد و ۹۶۳ میلیون ریال، برای این مزایده به قیمت پایه هر سهم ۸۲۴۸ ریال قیمت‌گذاری شده است.

این بلوک که ۶۴۸ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۲ سهم این شرکت را شامل می شود به‌صورت وکالتی و ارزش کل پایه ۵ هزار و ۳۵۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۴۹۶ ریال به صورت ۱۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۶ ساله برای این واگذار خواهد شد.

گفتنی است انجام مطالعه، طراحی و نظارت طرح‌های آب و خاک و کشاورزی و توسعه امور زیربنایی و انجام کلیه عملیات اجرایی طرح‌های آب و خاک و کشاورزی مهمترین فعالیت‎های شرکت خدمات مهندسی آب و خاک پارس را تشکیل می‌دهند.

همچنین ۹۵ درصد سهام شرکت سرمایه گذاری گسترش و توسعه صنعت با سرمایه ۸۵۰ میلیون ریال به صورت وکالتی فردا در حالی روز میز فوش می‌رود که این بلوک ۸۰ میلیون و ۷۵۰ هزار سهمی نیز برای این مزایده به قیمت پایه هر سهم ۱۱ هزار و ۷۶۵ ریال و ارزش کل پایه ۹۵۰ میلیارد و ۲۳میلیون و ۷۵۰ هزار ریال ارزش‌گذاری شده است و به صورت ۳۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ ساله واگذار خواهد شد.

بر پایه این گزارش؛ انجام هرگونه عملیات و خدمات مالی و تسهیلاتی، بازرگانی برای واحدهای صنعتی و خدماتی نیز مهمترین فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری گسترش و توسعه صنعت را تشکیل می‌دهند.

No votes yet.
Please wait...