آمادگی کمیته امداد برای ساماندهی مسکن مهر

آمادگی کمیته امداد برای ساماندهی مسکن مهر
شناسهٔ خبر: 21737 -
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با تکمیل این واحدها از سوی کمیته امداد و واگذاری به جامعه هدف کلاف سردرگم مسکن مهر به سامان می رسد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ پرویز فتاح با اشاره به توافق مجلس، دولت و کمیته امداد برای تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر، گفت: واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به کمیته امداد تقاضای ما از سال گذشته بوده تا به این ترتیب علاوه بر اینکه از مستهلک شدن این واحدها جلوگیری شود بسیاری از افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز سرپناهی داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با یادآوری برخی اظهارنظرها در خصوص کیفیت مسکن مهر در پی زلزله غرب کشور، افزود: متاسفانه در زلزله اخیر پای مسکن مهر به میان آمد که هیچ ربطی نداشت و بر سر این طرح خراب شد.

فتاح با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: واحدهای بدون متقاضی  این طرح زمان زیادی نیمه ساز رها شده و هزینه های انجام شده برای آن ها خاک می خورد و مستهلک می شود.

موافقت مجلس و دولت برای واگذاری واحدهای نیمه کاره مسکن مهر به کمیته امداد

وی با اشاره به رایزنی با کمیسیون عمران مجلس و همچنین وزارت راه و شهرسازی در خصوص واگذاری این واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به کمیته امداد، گفت: مجلس و دولت در این باره موافق بوده اما باید مصوبه قانون در این خصوص وجود داشته باشد.

فتاح با بیان اینکه کمیته امداد آماده تکمیل واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر که غالبا پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۶۰ درصدی دارند است، تصریح کرد: با واگذاری این واحدها به کمیته امداد تکمیل آن ها صورت گرفته و در زمانی کوتاه به جامعه هدف جهت بهره برداری واگذار می شود که در این صورت مستهلک شدن ساختمان نیز دیگر رخ نمی دهد.

کمیته امداد با منابع داخلی خود نسبت به تکمیل این واحدها اقدام می کند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، ادامه داد: کمیته امداد برای تکمیل واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی از دولت و از بانک ها منابع مالی نمی خواهد .

فتاح با بیان اینکه مطالبه ما از دولت واگذاری این واحدها با همین میزان پیشرفت فیزیکی به کمیته امداد است، گفت: برای انجام این مهم باید قانون مصوب مجلس وجود داشته باشد از این رو باید یا دولت در قالب لایحه یا مجلس از طریق طرح این موضوع را پیگیری کند.

وی ادامه داد: راه سومی هم برای واگذاری قانونی واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به کمیته امداد وجود دارد آن هم این است که در زمان تدوین لایحه بودجه ۹۷ کل کشور دولت پیشنهاد این موضوع را به مجلس ارایه کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، یادآور شد: اگر با هر روشی مشکل واحدهای بدون متقاضی این طرح رفع شود کلاف مسکن مهر از سردرگمی خارج می شود.

No votes yet.
Please wait...