جابجایی ۱۵ هزار مسافر از فرودگاه منطقه آزاد ماکو

جابجایی ۱۵ هزار مسافر از فرودگاه منطقه آزاد ماکو
شناسهٔ خبر: 21701 -
مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو از جابجایی ۱۴ هزار و ۲۰۰ مسافر از طریق این فرود گاه طی ۶ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ علیرضا جمشیدی مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو اظهارداشت: این تعداد مسافر طی برنامه ای از ۱۷ اردیبهشت امسال شروع و در سه ماه اول هفته ای سه پرواز و سه ماه بعد هفته ای ۵ پرواز  در مسیرهای تهران و مشهد جابجا شده است.

وی میزان بار جابجا شده در این مدت را ۹۵ هزار کیلوگرم برشمرد و افزود: این پرواز ها بصورت رفت و برگشت از فرودگاه منطقه آزاد ماکو به تهران، و دو پرواز نیز به مشهد برقرار شده است.

جمشیذی بیان کرد: پروازهای فرودگاه منطقه آزاد ماکو متناسب با عرضه و تقاضای شرکت هواپیمایی سپهران و استقبال مسافران با استفاده از هواپیمای بوئیتگ ۷۳۷ انجام شد.

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو گفت: فروش بلیط پرواز های تهران – ماکو و بالعکس به صورت اینترنتی توسط شرکت هواپیمایی سپهران از روز شنبه ۱۶ اردیبهشت سال جاری در وب سایت www.sepehr.sanamparvaz.net در دسترس مسافران قرار گرفته است.

علیرضا جمشیدی با بیان اینکه تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی این فرودگاه دارای استانداردهای بین المللی بوده و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیاست، افزود: فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار احداث شده و مساحت سطوح پروازی این محوطه ۲۰۰ هکتار و طول باند آن سه هزار و ۲۷۰ متر است.

وی افزود: این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار مترمربع ترمینال اصلی و ۸۰۰ مترمربع سالن تشریفات است و ارتفاع برج مراقبت بالغ بر ۳۲ متر بوده و ساختمان های جنبی از قبیل ایمنی آتش نشانی و هواشناسی و سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه در حال احداث است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور شاهد خوش قولی دولت تدبیر وامید در احداث فرودگاه در کنار دیگر دستاوردهای دولت در زمینه تسهیل تجارت و توسعه متوازن است؛ فرودگاهی که این منطقه را به عنوان دروازه اروپا در مسیر بالندگی اقتصادی قرار می دهد.

احداث این فرودگاه در خرداد سال ۱۳۹۳ شمسی آغاز شد و امروزه با پرواز مسافری رسمی شماره ۴۳۲۴ بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران – ماکو و بالعکس به بهره برداری رسیده است.

No votes yet.
Please wait...