تولید بیش از ۱۰ میلیون تن شیر خام

تولید بیش از ۱۰ میلیون تن شیر خام
شناسهٔ خبر: 21621 -
یک مقام مسئول گفت: تا پایان امسال تولید شیرخام در کشور از ۱۰ میلیون تن عبور کند و تولید ۸۳۵ هزار تن گوشت قرمز نیز محقق شود.

به گزارش اقتصاد خبر؛ محمد رضا صالحی رییس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه با تولید ۸۳۵ هزار تن گوشت قرمز ۹۰ درصد خود اتکایی تولید این محصول را حفظ خواهیم کرد، اظهار کرد: افزایش تولید گوشت قرمز از ناحیه دام سبک (گوسفند و بز) را از برنامه های معاونت امور تولیدات دامی عنوان کرد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه ضمن تولید سالانه یک میلیون تن گوشت قرمز، سهم دام سبک در تامین این محصول به بیش از ۸۰ درصدخواهد رسید.

صالحی ادامه داد: اکنون سهم دام سبک گوسفند و بز در تامین گوشت قرمز کمتر از ۵۰ درصد است و بخش عمده از طریق گوشت گاو تامین می شود.

به گفته وی تلاش می کنیم افزایش تولید گوشت قرمز با اصلاح نژاد دام و مدیریت صورت گیرد.

قائم مقام معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی  در ادامه افزود: یکی از برنامه های معاونت امور تولید دام ورود گاوهای دو منظوره به منظور افزایش کمی و کیفی تولید شیر و گوشت گاو است.

صالحی با بیان این که به علت محدودیت های اقلیمی و دلایل فنی نمی توانیم نژادهای گوشتی دام سنگین را پرورش دهیم، گفت: تولید شیر برای ما در اولویت است و تولید گوشت در اولویت دوم قرار دارد.

وی در مورد تولید شیر خام در برنامه ششم توسعه اذعان داشت: در این برنامه تولید ۱۱.۵ میلیون تن و در چشم انداز اقتصاد مقاومتی ۱۵.۵ میلیون تن تولید شیر خام هدفگذاری شده است.

وی سرانه مصرف شیر خام در کشور را ۱۰۰ کیلو گرم عنوان کرد و گفت: ما با متوسط سرانه جهانی فاصله داریم.

No votes yet.
Please wait...