اختصاص تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای الکترونیکی

اختصاص تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای الکترونیکی
شناسهٔ خبر: 21589 -
پست‌بانک، تامین مالی کسب و کارهای مبتنی بر IT را از طریق انواع تسهیلات از جمله تسهیلات ۱۲ درصدی صندوق توسعه ملی انجام خواهد داد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک با بیان این‌که این مجموعه بانک تخصصی حوزه ICT است، بیان کرد که پست‌بانک، تامین مالی کسب‌وکارهای مبتنی بر IT را از طریق انواع تسهیلات از جمله تسهیلات ۱۲ درصدی صندوق توسعه ملی انجام خواهد داد.

وی در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به عملکرد این بانک در حوزه تسهیلات‌دهی، اظهار کرد: پست‌بانک در دو محور به ارائه تسهیلات اقدام می‌کند که شامل حمایت از حوزه تخصصی خود یعنی IT و OCT می‌شود و از خرده بانک‌های بخش روستایی نیز حمایت لازم را از طریق تسهیلات انجام می‌دهد.

وی با بیان این‌که هنوز مذاکره‌ای با اتحادیه نوپا و انجمن کسب‌وکارهای الکترونیکی صورت نگرفته است، گفت: پست‌بانک یک بانک تخصصی حوزه IT است که قطعا بحث حمایت از کسب‌وکارها در این زمینه را برعهده دارد که به صورت آزاد به پرداخت تسهیلات در این زمینه اقدام می‌کند اما تاکنون انجمنی یا اتحادیه‌ای در حوزه‌های این کسب‌وکارها به ما مراجعه نکرده است.

مدیرعامل پست‌بانک با اشاره به میزان تسهیلات ارائه شده به کسب‌وکارهای کوچک مبتنی بر IT، تصریح کرد: تاکنون در نیمه اول سال حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب‌وکارهای کوچک و مبتنی بر IT پرداخت شده است که بخشی از آن از منابع بانکی و بخشی دیگر از طریق منابع در نظر گرفته شده از صندوق توسعه ملی فراهم می‌شود که تسهیلات صندوق توسعه ملی با سود بانکی ۱۲ درصد و تسهیلات سیستم بانکی با سود مصوب در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

فرحی از تخصیص ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تسهیلات‌دهی مناطق روستایی خبر داد و گفت که این بانک از این مبالغ متناسب با میزان تقاضایی که وجود خواهد داشت در پنج‌ماهه پیش روی سال ۱۳۹۶ اقدام به تسهیلات‌دهی به واحدهای بانک‌داری خرد روستایی خواهد کرد.

 

No votes yet.
Please wait...