احداث ایستگاه راه‌آهن در ۳۰ شهر بزرگ

احداث ایستگاه راه‌آهن در ۳۰ شهر بزرگ
شناسهٔ خبر: 21461 -
مدیرعامل راه‌آهن گفت: در راستای ایجاد حمل و نقل ریلی ایمن و سریع، طراحی ایستگاه راه‌آهن در ۳۰ شهر بزرگ و ارتباط حمل و نقل درون و برون شهری را مطالعه کرده‌ایم.
به گزارش اقتصاد خبر؛ سعید محمدزاده امروز در دومین همایش شهرسازی ریل پایه اظهار کرد: نقش حمل و نقل در انجام زندگی آرام و راحت حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: از اقدامات مناسب در این حوزه تاسیس شرکت قطارهای حومه‌ای ذیل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است که پس از تصویب برنامه ششم چهارچوب این شرکت هم تصویب می‌شود.
مدیرعامل راه‌آهن گفت: در چند سال گذشته تصمیم بر این شد که با توجه ویژه به حمل و نقل حومه‌ای از ظرفیت راه‌اهن برای اجرای این موضوع به صورت کامل استفاده شود و در این راستا اقداماتی آغاز شد.
محمدزاده با بیان اینکه سفرهای زیادی از اطراف تهران به درون تهران روزانه انجام می‌شود، گفت: تلاش کردیم با توسعه حمل و نقل ریلی و حومه‌ای در ۴ کریدور از ظرفیت شبکه راه‌اهن برای ارائه خدمات با حمل و نقل حومه‌ای استفاده کنیم.
وی ادامه داد: در مسیر شهرهای اطراف تهران عمده مسیر دو خطه و در برخی محل‌ها ۳ و ۴ خطه خواهند شد.
مدیرعامل راه‌آهن بیان کرد: در مسیر تهران-ورامین-گرمسار عملیات اجرایی برای قطارهای حومه‌ای در زیرساخت به اتمام رسیده، ریل‌گذاری خط سوم تا چند هفته آینده و خط چهارم تا بهار ۹۶ در این مسیر تکمیل می‌شود.
وی به حادثه پلاسکو اشاره کرد و اظهارداشت: اگر در تهران و شهرهای بزرگ با اتفاقاتی نظیر زلزله مواجه شویم وجود ارتباط بین حمل و نقل برون شهری با داخل شهرهای بزرگ و ارتباط آن با سکونت گاه‌های اطراف تهران و همچنین با نگاه پدافند غیرعامل قابل تأمل خواهد بود که مورد بی‌توجهی است.
وی به مکان یابی ایستگاه‌ها به درون شهرها و ممانعت از احداث ایستگاه‌های قطار در بیرون شهرها اشاره کرد و گفت: اگر ایستگاه قطار در مرکز ثقل شهرها نباشد برای کاربران توجیه ندارد.
مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: در این راستا و برای اجرای سیستم حمل و نقلی سریع و مطمئن برای مردم در ۳۰ شهر بزرگ کشور مطالعاتی برای احداث و طراحی ایستگاه‌ها در درون شهرها و ارتباط حمل و نقل درون و برون شهری انجام داده‌ایم.
انتهای پیام
No votes yet.
Please wait...