چینی‌ها تمام بازار لوازم یدکی را قبضه کردند

چینی‌ها تمام بازار لوازم یدکی را قبضه کردند
شناسهٔ خبر: 21434 -
ما در نامه‌ای از دستگاه‌های ذیربط خواسته ایم که از مبدأ تا مقصد بحث کنترل کالاها وقطعات خودرو را کنترل کنیم، اما موافقت نشده است.

به گزارش اقتصاد خبر؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی تهران در خصوص علت فراوانی قطعات ولوازم یدکی چینی در بازارگفت: به طور کلی تراز تجاری ما در همه بخش‌ها با چین بسیار بالاست وبا توجه به فضایی که برای ورود کالاهای چینی به کشور وجود دارد، محصولات این کشور نه تنها بازار لوازم یدکی بلکه بازارهای دیگر از جمله مواد غذایی، پوشاک و… را هم قبضه کرده اند.

بخشی اظهار داشت: ما مخالف ورود لوازم یدکی از چین نیستیم، اما معتقدیم که باید کالا ویا قطعه با کیفیت  وارد کشور شود. وی ادامه داد: ما در نامه‌ای از دستگاه‌های ذیربط خواسته ایم که از مبدأ تا مقصد بحث کنترل کالاها وقطعات خودرو را کنترل کنیم، اما موافقت نشده است. به عنوان مثال وقتی لوازم یدکی ویا قطعه‌ای امتحان خود را پس داده ومنجر به خسارت دیدن مشتری شده است، دیگر نباید وارد شود، اما مافیای واردات به علت حجم بالای سرمایه در گردش این تجارت بسیار قوی عمل می‌کند.

وی تصریح می‌کند: تا کنون نیز هر نظارتی در این بازار صورت گرفته با همت خود اتحادیه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه وظیفه ما به صدور پروانه و جواز کسب محدود شده است، گفت: بحث واردات و قاچاق لوازم یدکی و قطعات خودرو یک مسأله ریشه‌ای است و هنگامی که کلیت کار خراب باشد با نظارت و بازرسی هم نمی‌توان کاری از پیش برد.

 

منبع: قدس آنلاین

No votes yet.
Please wait...