ایده های نو اشتغالزا تسهیلات ارزان قیمت می گیرند

ایده های نو اشتغالزا تسهیلات ارزان قیمت می گیرند
شناسهٔ خبر: 21257 -
مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان ایلام با اشاره به اینکه ایده های نو و اشتغال زا و دارای توجیه اقتصادی مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: تسهیلات ارزان قیمت در اختیار صاحبان این طرح ها قرار داده می شود.

به گزارش اقتصاد خبر؛ عباس بیرامی روز یکشنبه  اظهار کرد: طرح هایی که برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت معرفی می شوند باید ثبت شده باشند، تکراری نباشند و از اشتغال زایی و خلاقیت مناسبی نیز برخوردار باشند.
وی افزود: کارگاه یک روزه ای برای افراد فعال در حوزه آی تی تشکیل شده تا افراد بر اساس اصول تفاهم نامه ای که تعیین شده اپلیکشن های موبایل و طرح های جدید خود را ارائه کنند.
به گفته وی، سقف پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان اپلیکشن های موبایل ۱۵۰ میلیون ریال و برای دیگر فناوری ها یک میلیارد ریال است.
بیرامی تاکید کرد: تاکنون ۲ نفر توانسته اند ایده های فناورانه خود را ثبت کنند، در حالیکه اگر ۱۰ نفر پیدا شوند که بخواهند ایده های خود را ثبت کنند دبیرخانه فناوری در استان راه اندازی می شود که این امر از نظر حمایت از طرح ها و ایده ها به نفع استان است.
وی در خصوص وجود افراد فناور در استان یادآور شد: شمار زیادی از افراد دارای خلاقیت، ایده و تولید کننده اپلیکشن در استان وجود دارد اما به دلیل بی اطلاعی و طولانی بودن سیکل ثبت اقدام به ثبت ایده های خود در دبیرخانه مرکزی نمی کنند.
بیرامی ابراز امیدواری کرد که با حمایت این نهاد از افراد دارای ایده در زمینه فناوری و تولید اپلیکشن های جدید بتوان زمینه را برای فعالیت آنان که توام با تجاری سازی و اشتغالزایی است، فراهم کرد.
وی گفت: به تازگی تفاهم نامه ایی برای پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات با صندوق کارآفرین مهر امید در سطح ملی در بخش فناوری بسته شده که امیدواریم بتوانیم سهم اختصاص یافته به استان ایلام از این محل را هر چه سریعتر جذب کنیم.
اکنون بیش از ۱۷ هزار نفر از جوان ایلامی در رشته آی تی فارغ التحصیل شده و دارای مدرک دانشگاهی هستند.

انتهای پیام

ایرنا

No votes yet.
Please wait...