گاز کارخانه سیمان پیوند قطع شد

گاز کارخانه سیمان پیوند قطع شد
شناسهٔ خبر: 21202 -
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان از آمادگی کامل این شرکت برای تامین سوخت واحدهای دوگانه سوز تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد خبر؛ به نقل از روابط عمومی شرکت نفت گلستان، امیر بنی‌کریمی درباره آخرین وضعیت استان پس از قطعی گاز از سوی ترکمنستان اظهار داشت: در حال حاضر سوخت‌رسانی برای مصرف‌کنندگان به صورت عادی در حال انجام است و هیچ مشکلی برای تهیه سوخت مصرف‌کنندگانی که پایه مصرف‌شان سوخت مایع است، نداریم.

وی با بیان شرکت نفت گلستان ۳۰ هزار خانوار مشترک نفت سفید دارد که بیشتر آنها در نواحی شرق استان سکونت دارند، گفت: در صورت نیاز دیگر خانواده‌ها آمادگی تامین نفت سفید آنها را نیز داریم تا در صورت قطع گاز مشکلی نداشته باشند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی منطقه گلستان ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده ذخیره سوخت در انبارهای نفت گرگان و گنبدکاووس مطلوب است و سوخت‌رسانی شرایط عادی را دارد، بنابراین برای ارائه خدمات مناسب به مصرف کنندگان هیچ مشکلی نداریم.

بنی کریمی با اشاره به تامین سوخت دوم مراکز پرمصرف گلستان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون برای سوخت دوم نیروگاه برق علی آباد کتول ۸۵ میلیون لیتر نفت‌گاز تحویل داده شده و دیگر مصرف‌کنندگان در بخش‌های کشاورزی، مرغداری‌ها، واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی نیز تاکنون ۴ میلیون لیتر سوخت جایگزین را دریافت کرده‌اند و اگر باز هم لازم باشد، آمادگی عرضه خواهیم داشت.

وی گفت: همچنین با توجه به خارج شدن کارخانه سیمان پیوند (گالیکش) از مدار مصرف گاز، سوخت دوم (نفت کوره) این شرکت را به میزان ۴ میلیون لیتر تامین و تحویل دادیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی منطقه گلستان با اعلام آمادگی کامل شرکت نفت گلستان برای شرایط اضطراری، اظهار کرد: مصرف‎‌کنندگانی که به هر علتی سوخت جایگزین دریافت و ذخیره نکرده‌اند، می‌توانند به نواحی این شرکت در سراسر استان مراجعه کنند.

وی همچنین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲۴ میلیون لیتر بنزین در استان گلستان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۷ افزایش را نشان می‌دهد.

بنی‌کریمی اظهار داشت: در همین مدت جدای از نیروگاه‌های گلستان، ۳۰۳ میلیون لیتر نفت گاز به دیگر بخش‌های مصرف توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۶ درصد رشد دارد.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...