آخوندی: ۵ آذر روز ایمنی راه آهن نام گذاری می شود

آخوندی: ۵ آذر روز ایمنی راه آهن نام گذاری می شود
شناسهٔ خبر: 21176 -
وزیر راه و شهرسازی با گرامیداشت جانباختگان حادثه قطار سمنان -مشهد گفت: ۵آذر روز وقوع این حادثه تلخ بنام روز « ایمنی راه آهن» نام گذاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد خبر؛ عباس آخوندی در مراسم بهره برداری از پروژه های تحولات سازمانی راه آهن گفت: هر چند حادثه سمنان- مشهد حادثه ای تلخ بود و امروز چهلمین روز درگذشت آن عزیزان است اما باید از این حادثه برای ارتقاء ایمنی، توسعه  و بهبود راه آهن درس بگیریم.

وی گفت: وظیفه ما پس از این سانحه بررسی و تبیین قصور بود و از آن مهمتر درس آموزی از این حادثه تلخ بود.

آخوندی همچنین به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت تاسیس سازمان راه آهن و حومه گفت: این مصوبه نشان می دهد موضوع راه آهن و حومه بسیار مهم است.

وی به حدود ۱۰ کلان شهر در ایران اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهری درکلان شهرها زندگی می کنند که جابجایی مسافران به مرکز کلان شهرها و بالعکس یک موضوع جدی است.

آخوندی گفت: روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از شهرهای حومه تهران به تهران تردد دارند که با راه اندازی راه آهن حومه علاوه بر تسهیل تردد این افراد در سکونت گزینی آنها نیز تحول ایجاد می شود.

آخوندی افزود: توسعه قطارهای دوربرد حمل و نقل حومه ای و قطار شهری از ضرورت های مهم کلان شهرهاست.

وی افزود: با این مصوبه مجلس شاهد تحول ساختاری در راه آهن ایران خواهیم بود و مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که از سال آینده این مصوبه اجرایی شود که از همین الان به طراحی سازمان آن اقدام می کنیم.

وی گفت: مفهوم راه آهن آرامش، ایمنی و نظم در زندگی و اگر حمل و نقل عمومی را از تقویت کنیم سکونت گزینی در ایران عوض می شود.

وی گفت: با حمل ونقل حومه ای امکان سکونت در حومه با آسایش و آرامش امکان پذیر است.

همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی از جشنواره ایده و اقدام و پروژه استقرار سیستم مکانیزه نگهداری و تعمیرات زیربنای راه آهن رونمایی شد.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...