حضور ایران در چهار نمایشگاه جهانی صنایع دستی تا پایان سال

حضور ایران در چهار نمایشگاه جهانی صنایع دستی تا پایان سال
شناسهٔ خبر: 21131 -
مدیرکل صادرات و بازرگانی معاونت صنایع دستی کشور گفت: شرکت در نمایشگاه های خارجی دهلی نو هند، فیتور اسپانیا، مسقط عمان و مونیخ آلمان از مهمترین برنامه های این معاونت در سه ماهه پایانی سال جاری است.

به گزارش اقتصاد خبر؛ پویا محمودیان روز دوشنبه در پانزدهمین همایش سراسری معاونان صنایع دستی کشور افزود: برنامه ریزی و هماهنگی برای عرضه محصولات و توانمندی های ایران در نمایشگاه های خارج از کشور همواره از اهمیت خاصی برای صادرات کشور برخوردار است.
وی ادامه داد: نمایشگاه دهلی نو هند، فیتور اسپانیا و مسقط عمان در دی و بهمن و نمایشگاه هنرهای دستی مونیخ آلمان از ۱۸ تا ۲۴ اسفند سال جاری برگزار می شود.
محمودیان تاکید کرد: در برگزاری رویدادها و نمایشگاه های تجاری داخل کشور نیز مشارکت در نمایشگاه میدکس(معماری و دکوراسیون داخلی)، نمایشگاه توانمندی های روستاییان، و نمایشگاه هایی در استان های خوزستان، کرمان، فارس، مرکزی، از برنامه های پبش رو مهم است.
مدیرکل صادرات و بازرگانی معاونت صنایع دستی گفت: در اسفند ماه نیز برنامه دیگری در حوزه بانوان ترتیب داده ایم که آن برگزاری سومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار خواهد بود.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم کالاهای تولیدکنندگان استانی در «شو روم» – showroom – (محل نمایش) مستقر در محل سازمان میراث فرهنگی را که مورد توجه علاقه مندان قرارگرفته به روز رسانی کنیم.
محمودیان از ایجاد مراکز مشاوره برای رشد تجارت صنایع دستی کشور خبر داد و افزود: با مرکز توسعه تجارت الکترونیک به منظور صدور شناسه رهگیری کالاها در سامانه مربوطه آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعامل خوبی برقرار کرده ایم.
پانزدهمین همایش سراسری معاونان صنایع دستی کشور در سالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...