واردات روغن های مضر و بی کیفیت به کشور

واردات روغن های مضر و بی کیفیت به کشور
شناسهٔ خبر: 16165 -
عضو کمیسیون کشاورزی‌، آب و منابع طبیعی مجلس،ضمن هشدار نسبت به واردات روغن‌های بی کیفیت به کشور،گفت: سودهای کلان واردات روغن بی کیفیت کفه ترازوی سلامت مردم را کمتر کرده است.
به گزارش اکوآنلاین؛سکینه عمرانی با اشاره به برخی اخبار مبنی بر واردات سالانه هزارن تن روغن بی کیفیت به کشور، گفت:‌ متاسفانه ضعف نظارت بر مبادی ورودی و همچنین ارایه برخی مجوزها برای واردات بر اساس رانت سلامت مردم را نشانه رفته است.
به گزارش خانه ملت نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه واردات روغن های بی کیفیت به کشور نتیجه ضعف نظارت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان غذا و دارو است، تصریح کرد: در صورتی که نیاز به واردات روغن باشد باید مسئولان با بهترین شرکت خارجی که از سلامت تولیدات آن ها مطمئن هستند قرارداد بسته و اجازه واردات به آن بدهند.
واردات هر نوع محصولی به کشور با گواهی سلامت همراه باشد
این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه هر نوع محصولی باید با دریافت گواهی سلامت وارد کشور شود، افزود: بسیاری از آزمایش ها برای تایید سلامت محصولات وارداتی و تولید داخل وجود دارد که در صورت تایید همه آن ها مصرف برای مردم مجاز است.
وی با تاکید بر اینکه هر نوع محصول وارداتی باید تضمین سلامت و استاندارد برای مردم به همراه داشته باشد، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت خانه های بهداشت و جهاد کشاورزی باید مسئول واردات روغن بی کیفیت به کشور باشند.
عمرانی با اشاره به تجربه ایران در صادرات محصولات و کالاهای مختلف به کشورهای دنیا،گفت: اکنون بسیاری از کشورها با استفاده از علم روز و تکنولوژی نوین هر نوع کالا و محصولی که مشکلی در سلامت آن دیده شود را عودت داده و اجازه ورود به کشورشان را نمی دهند که این مهم باید در دستور کار کشور ما نیز قرار بگیرد.
عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مهم ترین اصل در واردات کالاها و محصولات مختلف به کشور دریافت مجوز از دستگاه های مسئول و پاسخگو بودن دستگاه های نظارتی در خصوص سلامت آن ها است.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چندی پیش صدا و سیما اخباری مبنی بر اینکه مردم باید مراقب روغن های بی کیفیت باشند منتشر کرد و گفت: مجری طرح توسعه زیتون وزارت جهاد کشاورزی در مصاحبه اعلام کرده است که اروپاییان سالانه ۲۵۰ هزار تن روغن تفاله تولید می کنند که برخی از واردکنندگان این روغن بی کیفیت را به عنوان روغن زیتون وارد کشور می کنند.
No votes yet.
Please wait...