گفتگو/مدیرعامل کارخانه فولاد کسری بافق خبر داد:

احداث کارخانه فولادسازی برای تولید شمش فولاد در آینده نزدیک

احداث کارخانه فولادسازی برای تولید شمش فولاد در آینده نزدیک
شناسهٔ خبر: 15412 -
مظفری افزود: مجموعه قرارداد 404 میلیون یورو منعقد شد که براساس آن یک کارخانه فولادسازی به روش کوره بلند با تولید بیلت و بولوم(شمش طلا) به ظرفیت 1 میلیون تن در 42 ماه آینده خواهیم داشت.

رحمان مظفری مدیرعامل کارخانه فولاد کسری بافق در گفت و گو با سایت اکو آنلاین؛ اظهار داشت: فولاد بافق کسری یک مجموعه فولادسازی به روش کوره بلند، به ظرفیت یک میلیون تن، حدود یکسال پیش در دستور کار قرار گرفت که در شهرستان بافق این واحد را داشته باشیم.

وی در ادامه عنوان کرد: به دلیل اینکه بافق در منطقه معدنی واقع شده و ذخیره های معدنی بسیار بالایی دارد حدود یک سال پیش شروع کردیم. در دستور کار ما انتخاب مشاور، تهیه و فروش اسناد، به ۵ شرکت معتبر خارجی که در بحث فولادسازی حرف اول در دنیا داشتند، بود.
مدیرعامل کارخانه فولاد کسری بافق گفت: با بررسی اسناد و مشخصات فنی آن توانستیم یک از شرکت های چینی را با مشارکت یکی از شرکت های ایرانی انتخاب کنیم و مهم ترین شرط ما بحث تأمین مالی بود که چینی ها متعهد شدند ۸۵ درصد از مبلغی که ما در قرارداد داریم بصورت فایناس از سمت کشور چین تأمین کنند.
مظفری افزود: مجموعه قرارداد ۴۰۴ میلیون یورو منعقد شد که براساس آن یک کارخانه فولادسازی به روش کوره بلند با تولید بیلت و بولوم(شمش طلا) به ظرفیت ۱ میلیون تن در ۴۲ ماه آینده خواهیم داشت.
وی ادامه داد: با توجه به ۵۵ میلیون تن فولادی که در افق ۱۴۰۴ آمده، ما کمک می‎کنیم که این ۱ میلیون تن به آن مجموعه وصل شود و گامی بلند در صنعت فولادسازی داشته باشیم.
مدیرعامل کارخانه فولاد کسری بافق همچنین تصریح کرد: با بهره برداری این کارخانه حدود ۱۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و حدود ۶ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم خواهیم داشت.
مظفری بیان کرد: با این قرارداد امروز، یک برنامه ارلی ورک را تعریف کردیم که به زودی اجرا می‎کنیم تا بحث تأمین فاینانس و ارتباط بانک های ایران و چین در مدت یک سالی که در قرارداد داریم بتوانیم عملی کنیم و تأمین مالی صورت گیرد.
وی تاکید کرد: برای تأمین خوراک، سنگ آهن مرکزی بافق یکی از قدیمی ترین سنگ آهن های ایران است که در سال ۱۳۵۵ به بهره برداری رسید و فضایی که ما اینجا انتخاب کردیم نزدیک به معدن است یعنی در فاصله یک کیلومتری از معدن سنگ را برداشت و استفاده می کنیم.
مدیرعامل کارخانه فولاد کسری بافق در پایان خاطرنشان کرد: در بحث کارخانه های فولادسازی به روش کوره بلند، یک کارخانه آلگومراسیون و سینتریک، شرط اول است. ما سال قبل یک کارخانه به ظرفیت ۸۹۰ هزارتن افتتاح کردیم که در حال تولید است و مقدمات تأمین سنگ آلگومراسیون این مجموعه از کنار خود مجموعه معدن تآمین می‎شود.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...