رشد ۳ برابری کشت دانه‌های روغنی در زنجان

رشد ۳ برابری کشت دانه‌های روغنی در زنجان
شناسهٔ خبر: 15259 -
مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان از رشد سه برابری کشت دانه‌های روغنی نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت از ۲۱۴ هکتار طی سال گذشته به ۶۵۰ هکتار در سال جاری رسیده است.

به گزارش اکوآنلاین به نقل از موج پرس؛ حسین جعفری  به اقدامات شاخص حوزه زراعت در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تدوام سه ساله اجرای ۱۰۰ درصدی برنامه مصوب ستاد بذر کشور در تامین بذر و تاسیس شرکت تخصصی فرآوری بذر حبوبات و افزایش تولید بذر گواهی شده از چهار هزار و ۲۶۰ کیلوگرم به ۹۱ هزار کیلوگرم از اقدامات مهم در حوزه زراعت بوده است.

وی اظهار کرد: توسعه کشاورزی حفاظتی، خاکورزی حفاظتی از ۵۲ هزار و ۹۳۹ هکتار به ۶۸ هزار و ۴۱۲ هکتار و کشت مستقیم از هزار و ۲۰۰ هکتار به سه هزار هکتار هم از دیگر اقدامات مهم در حوزه زراعت به شمار می رود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین از رشد سه برابری کشت دانه های روغنی نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت دانه های روغنی در استان از ۲۱۴ هکتار طی سال گذشته به  ۶۵۰ هکتار در سال جاری رسیده است.

جعفری تاکید کرد: اجری طرح «پی وی سی» گندم، جو و کلزا به منظور مقایسه ارقام و آشنایی کشاورزان با بذور متفاوت تولید داخل و خارج از اقداماتی است که توسط حوزه زراعت در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان انجام شده است.

وی در خاتمه به افزایش تولید سیب زمینی در استان زنجان نیز اشاره کرد و یاد آورشد: افزایش تولید بذر این محصول از یک هزار و ۹۰۰ تن به دو هزار و ۴۰۰ تن از اقدامات مهم سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در حوزه زراعت بوده است.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...