• توقف عملیات اطفاء حریق توسط چینی‌ها!

  توقف عملیات اطفاء حریق توسط چینی‌ها!

  سخنگوی شرکت ملی نفتکش از توقف عملیات اطفاء حریق نفتکش حادثه دیده ایرانی توسط دولت چین خبر داد و گفت: شرکت نفتکش با سازمان بنادر و دریانوردی مذاکره کرده تا اگر شرایط مساعد بود هلی‌بورد انجام شود و تیم عملیاتی از ایران با هلی‌کوپتر به منطقه اعزام شود.

 • نفتکش ایرانی تا ۲۴ ساعت در سیطره آتش + اسامی سرنشینان

  نفتکش ایرانی تا ۲۴ ساعت در سیطره آتش + اسامی سرنشینان

  شرکت ملی نفتکش ایران ضمن ابراز تاسف از حادثه برخورد کشتی فله‎بر چینی با کشتی تحت مدیریت این شرکت، اسامی پرسنل و سرنشین این کشتی را که در اثر این حادثه مفقود شده اند را اعلام کرد.

 • تلاش برای رفع مشکل سازندگان داخلی تجهیزات نفتی

  تلاش برای رفع مشکل سازندگان داخلی تجهیزات نفتی

  رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از رفع مشکل بیمه واحدهای این انجمن خبر داد و گفت: طبق بخشنامه‌ای که از سوی تامین اجتماعی ابلاغ شده است، بیمه واحدهایی که در این زمینه مشکل دارند تا ۳۶ قسط تقسیط خواهد شد.

 • کاهش سهم میادین مشترک نفتی و گازی در لایحه بودجه ۹۷

  کاهش سهم میادین مشترک نفتی و گازی در لایحه بودجه ۹۷

  سهیم‌کردن طرح‌های صنعتی و معدنی و حتی بازرگانی کشور در برخورداری از منابع ۵۰هزار میلیارد ریالی مجاز برای انتشار اوراق بهادار به‌منظور تأمین مالی، به کاهش سهم پروژه‌های نفتی و گازی کشور از منابع در نظر گرفته‌شده در قانون بودجه منجر می‌شود.

 • مخالفت مجلس با افزایش ۵۰درصدی قیمت بنزین

  مخالفت مجلس با افزایش ۵۰درصدی قیمت بنزین

  نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید است مجلس با افزایش ۵۰درصدی قیمت بنزین موافقت کند، گفت: در شرایطی که مردم بیکار هستند دلیلی برای واقعی‌کردن قیمت بنزین وجود ندارد.

 • آیا بنزین ۱۵۰۰ تومان می شود!

  آیا بنزین ۱۵۰۰ تومان می شود!

  یکی از مباحث مهمی که هرسال بعد از تقدیم لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس بین مردم دهان به دهان می‌شود احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین است.

 • گاز به زابل می‌رسد

  معاون وزیر نفت:

  گاز به زابل می‌رسد

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام خبر رسیدن گاز به شهر زابل در پاییز سال آینده، عملیات اجرایی گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق CNG و از شهر ایرانشهر را با حضور مسئولان این پروژه آغاز کرد.

 • تعطیلی دانشگاه صنعت نفت اقدام عجولانه‌ای بود

  تعطیلی دانشگاه صنعت نفت اقدام عجولانه‌ای بود

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی دانشگاه صنعت نفت گفت: تعطیلی دانشگاه در قبال درخواست منطقی دانشجویان تبعات دارد که این موضوع را به معاون پارلمانی دولت اعلام کردم.

 • افزایش قیمت نفت در پی تصمیم اوپک

  افزایش قیمت نفت در پی تصمیم اوپک

  پس از آنکه اوپک و دیگر تولیدکنندگان متحدش بر سر تمدید ۹ماهه توافق کاهش تولید به اتفاق نظر رسیدند، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.

 • نقش ایران در مجمع کشورهای صادرکننده گاز برجسته است

  نقش ایران در مجمع کشورهای صادرکننده گاز برجسته است

  اسحاق جهانگیری گفت: ایران به عنوان بزرگترین کشور ذخایر گاز طبیعی در جهان، نقش فعالی در مجمع کشورهای صادرکننده گاز ایفا می‌کند.

 • زنگنه: توتال نمی‌تواند از فاز ۱۱ کنار برود

  زنگنه: توتال نمی‌تواند از فاز ۱۱ کنار برود

  وزیر نفت گفت: ما قرارداد معتبر قانونی با توتال، سی ان پی سی و پتروپارس داریم و در آن مشخص شده است که این شرکت در چه شرایطی می تواند از این پروژه کنار برود.

 • نوبخت: وابستگی‌ کشور به منابع نفتی از بین نرفته است

  نوبخت: وابستگی‌ کشور به منابع نفتی از بین نرفته است

  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه ما در قبال قول‌هایی که به مردم داده‌ایم مسئولیم، گفت: حجم مشکلات باقی‌مانده و موجود در کشور گسترده است.

 • قیمت نفت به بالاترین رقم در ۲ سال گذشته رسید

  قیمت نفت به بالاترین رقم در ۲ سال گذشته رسید

  در حالی که شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار کمتر شده، قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی به بالاترین رقم ها از جولای ۲۰۱۵ تاکنون رسید.

 • انتصاب اولین قائم مقام زن وزیر در وزارت نفت

  انتصاب اولین قائم مقام زن وزیر در وزارت نفت

  با حکم وزیر نفت، مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان قائم مقام وزیر نفت منصوب شد.

 • افزایش صادرات نفت به کشورهای آسیایی

  افزایش صادرات نفت به کشورهای آسیایی

  رویترز به نقل از یک منبع آگاه از برنامه بارگیری نفت‌کش ایران گزارش کرد واردات بزرگترین خریداران آسیایی شامل چین، هند و ژاپن از ایران در اکتبر افزایش خواهد یافت.

 • مکانیزم تسویه معاملات ارزی نفت خام در بازار سرمایه مهیا شد

  مکانیزم تسویه معاملات ارزی نفت خام در بازار سرمایه مهیا شد

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: برای نخستین بار مکانیزم تسویه معاملات ارزی نفت خام در بازار سرمایه ایران مهیا شد تا گام بلندی برای معاملات بین‌المللی این محصول استراتژیک برداشته شود.

 • جزییات قرارداد نفت ایران در برابر کالای روس

  جزییات قرارداد نفت ایران در برابر کالای روس

  قراردادی که در دیدار وزیر نفت کشورمان با وزیر انرژی روسیه در روزهای پایانی سال گذشته به امضا رسیده بود و طبق آن قرار بود ایران به روسیه نفت صادر کند یک قدم با اجرا فاصله دارد و به زودی نفت ایران در برابر کالای روس صادر خواهد شد.

 • اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات آب در لایحه بودجه سال ۹۶

  اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات آب در لایحه بودجه سال ۹۶

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گقت: 10 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 96 جهت رفع مشکلات آب، فاضلاب، محیط زیست و شبکه ریلی اختصاص یافته که از این میزان 2500 میلیارد تومان برای آب بوده است.

 • ترکمنستان از قطع گاز صادراتی به ایران ضرر کرد

  ترکمنستان از قطع گاز صادراتی به ایران ضرر کرد

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از آغاز فرآیند ارسال شکایت ایران به داوری بین المللی خبر داد و گفت: اگر ترکمن ها به پای میز مذاکره بیایند، حاضریم با آنها دوباره مذاکره کنیم.

 • ارائه تسهیلات به اتوبوس‌های گازسوز

  ارائه تسهیلات به اتوبوس‌های گازسوز

  مدیر عامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با بیان این‌که وزارت نفت وظیفه خود می‌داند که کلیه اقدامات لازم برای صرفه‌جویی مصرف سوخت را به کار ببندند، گفت: آغاز این فرآیند با نوسازی ۶۵ هزار دستگاه و از ناوگان جاده‌ای اجرایی شده و امیدواریم با رسیدن منابع لازم این برنامه در آینده نیز ادامه یابد.

 • میانگین قیمت نفت به ۵۰ دلار می‌رسد

  میانگین قیمت نفت به ۵۰ دلار می‌رسد

  میانگین قیمت نفت برنت، امسال به بشکه‌ای ۵۰ دلار خواهد رسید، چیزی که تقریبا نصف کارشناس‌های رسمی بازار نفت به آن معتقدند.

 • تخفیف ویژه قیمت گاز برای «طبقه اشراف»

  تخفیف ویژه قیمت گاز برای «طبقه اشراف»

  از مهر امسال در محاسبه قیمت گاز، قیمت پلکانی حذف و همه مشترکان اعم از پرمصرف و کم‌مصرف به ازای مصرف هرمترمکعب گاز ۱۵۰تومان می‌پردازند، موضوعی که باعث افزایش قیمت گاز برای کم مصرفها وکاهش قیمت برای مشترکین پرمصرف شده و خلاف اقتصاد مقاومتی است

 • گاز کارخانه سیمان پیوند قطع شد

  گاز کارخانه سیمان پیوند قطع شد

  مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان از آمادگی کامل این شرکت برای تامین سوخت واحدهای دوگانه سوز تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان خبر داد.

 • نیازی به گاز ترکمنستان نداریم

  نیازی به گاز ترکمنستان نداریم

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه قطع گاز ترکمنستان یک فرصت برای کشور است و ایران هیچ نیازی به گاز ترکمنستان ندارد گفت: با همکاری و استفاده بهینه مصرف گاز مشترکین گیلان، گاز استان مازندران به‌درستی تامین و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

 • کاهش ۳۴ درصدی آب ورودی به سدها

  کاهش ۳۴ درصدی آب ورودی به سدها

  مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با کاهش بارندگی‌ها ازابتدای سال آبی جاری آمار اُفت 34 درصدی آب ورودی به سدها گزارش شده است.

 • توزیع بنزین سوپر در استان تهران به روال عادی بازگشت

  توزیع بنزین سوپر در استان تهران به روال عادی بازگشت

  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران از عادی شدن عرضه بنزین سوپر در جایگاه‎های عرضه سوخت استان تهران خبرداد و گفت: این روال تا چند روز آینده در سراسر کشور به روال پیشین بازمی‎گردد.

 • قیمت نفت افزایش یافت

  قیمت نفت افزایش یافت

  امروز با قطع لوله انتقال نفت نیجریه و کاهش عرضه در بازار قیمت نفت در بازارهای جهانی ۲۰ سنت افزایش یافت.

 • مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران از صادرات گاز ایران به عراق در سه ماهه نخست سال ٩٥ خبر داد و گفت: ایران آمادگی کامل برای صادرات گاز به این کشور دارد.

 • بی‎توجهی بازار نفت به تنش‎های اخیر

  بی‎توجهی بازار نفت به تنش‎های اخیر

  شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی درباره تاثیر تحولات اخیر ایران و عربستان روی بازار جهانی نفت نوشت: در روزهای اخیر تنش‌ها بین ایران و عربستان به شکل قابل توجهی بالا گرفته است.

 • بنزین ۱۲۰۰ تومانی تنها در حد حرف است

  بنزین ۱۲۰۰ تومانی تنها در حد حرف است

  مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی درباره طرح تغییر نرخ بنزین بر اساس استفاده از کارت سوخت شخصی یا کارت سوخت جایگاه‌داران گفت: این طرح‌ها هنوز در حد صحبت مطرح است و احتمال اجرایی شدن آن اصلا مشخص نیست.

عکس