• سیطره دلالان بر بازار گندم

  سیطره دلالان بر بازار گندم

  عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم باز کرده است.

 • برخورد با احتکار تخم‌مرغ/ بازگشت قیمت‌ها به قبل

  برخورد با احتکار تخم‌مرغ/ بازگشت قیمت‌ها به قبل

  سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از بازگشت قیمت محصولات لبنی پس از گرانفروشی تعدادی از برندها خبر داد و اعلام کرد: با انباشت‌کنندگان تخم‌مرغ برخورد می‌شود.

 • بی‌تدبیری کمر شالیکاران را شکست/ انبارها مملو از برنج خارجی است

  مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران:

  بی‌تدبیری کمر شالیکاران را شکست/ انبارها مملو از برنج خارجی است

  مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران با اشاره به اینکه به دلیل واردات بی رویه در 9 ماه از سال انبارهای داخلی انباشته از برنج خارجی است، گفت: امروز که گفته می شود واردات برنج ممنوع است چاره ساز نیست زیرا بیش از نیاز برنج وارد کشور شده و این منع واردات به افزایش قیمت برنج خارجی نیز منجر شده است.

 • سیطره دلالان بر بازار خرما!

  دبیر کل انجمن خرما مطرح کرد؛

  سیطره دلالان بر بازار خرما!

  دبیر کل انجمن خرما از کاهش تولید و افزایش قیمت خرمای ایرانی نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت که طی سال‌های گذشته آنقدر بی‌توجهی به بازار این محصول شده است که بازار خرما در اختیار ۱۰۰ دلال بوده که برای تولید کنندگان و مردم تصمیم‌گیری می‌کنند.

 • علت اصلی گرانی تخم مرغ مشخص شد

  علت اصلی گرانی تخم مرغ مشخص شد

  ناصر نبی پور در مورد عامل اصلی گرانی تخم مرغ گفت: از آغاز مهرماه امسال با شیوع بیماری‌های تنفسی در مرغداری‌های استان‌هایی مانند تهران، البرز، آذربایجان، قزوین و قم قیمت تخم مرغ افزایش یافته است.

 • واردات ۴۰ هزار تن روغن پالم به کشور + جدول

  واردات ۴۰ هزار تن روغن پالم به کشور + جدول

  بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور در ۸ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد، در حالی که فقط در عرض یک ماه حدود ۴۰هزار تن روغن پالم وارد ایران شده مجموعا تا آبان ماه بیش از۳۲۳ هزار تن از این محصول وارد کشور شده است.

 • علت واردات “بز” و “میمون”

  علت واردات “بز” و “میمون”

  واردات انواع حیوان زنده با هر هدفی فقط با مجوز سازمان دامپزشکی امکان‌پذیر است و آنچه به صورت رسمی وارد شده، مجوز این سازمان را دارد.

 • سیطره دلالان بر بازار گندم

  سیطره دلالان بر بازار گندم

  عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم باز کرده است.

 • کاهش ۷ هزار تنی تولید چای کشور

  کاهش ۷ هزار تنی تولید چای کشور

  رئیس سازمان چای گفت: پارسال ۳۱ هزار تن چای خشک در کشور تولید شد که امسال به دلیل کاهش بارندگی میزان تولید به ۲۴ هزار تن کاهش یافت.

 • وضعیت مبارزه با آفات در گلخانه‌ها نگران‌کننده است

  وضعیت مبارزه با آفات در گلخانه‌ها نگران‌کننده است

  معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تولید محصولات گلخانه‌ای از‌ آفت‌کشهای مناسبی استفاده نمی‌شود گفت: برنامه‌ریزی و روش دقیقی برای مبارزه با‌ آفات در گلخانه‌ها نداریم.

 • تغییر در رقم و پایه مرکبات برای مقاوم سازی در برابر سرما ضروری است

  تغییر در رقم و پایه مرکبات برای مقاوم سازی در برابر سرما ضروری است

  معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت که با سرمایی که در سال های اخیر در شمال با آن روبرو بوده ایم و امسال نیز زودتر تحقق یافت، بایستی رقم و پایه مرکبات را تغییر دهیم تا 50 سال آینده چشم اندازی برای کشور تعریف کنیم.

 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی دی ماه

  توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی دی ماه

  تمهیدات لازم به منظور کنترل یخ زدگی میوه‌ها در میادین میوه و تره بار، اتخاذ تدابیر برای معدوم سازی آفت شپشک در توتستان‌ها، کنترل مکانیکی آفت حلزون در مزارع کاهو، پیاز و سبزیجات برگی، آغاز کشت سیب‌زمینی با توجه به شرایط مناسب جوی در روزهای آتی، کنترل رطوبت محل نگهداری دام برای مقابله با ورم پستان در گاوهای شیری از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای دوشنبه 27 دی تا شنبه اول بهمن است.

 • کشف سیب و پرتقال جاسازی شده قاچاق

  کشف سیب و پرتقال جاسازی شده قاچاق

  سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف ۲.۵ تن محموله سیب و پرتقال قاچاق جاسازی شده در هرمزگان خبر داد و گفت: طی روزهای آینده این محموله کشف شده در این استان امحاء می‌شود.

 • آغاز عرضه بورسی جوجه یکروزه برای شکستن قیمت

  آغاز عرضه بورسی جوجه یکروزه برای شکستن قیمت

  در شرایطی که طی هفته‌های گذشته قیمت جوجه یکروزه افزایش یافته و به گفته مرغداران به قطعه‌ای حدود ۲۳۰۰ تومان رسیده است، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه اعلام کرد که با پذیرش از سوی بورس کالا از امروز عرضه جوجه یکروزه آغاز شده و در صورت ادامه و توسعه آن، بازار این محصول متعادل خواهد شد.

 • عدم اعتقاد به «ما می‌توانیم» در بخش کشاورزی حرف تنبلهاست

  عدم اعتقاد به «ما می‌توانیم» در بخش کشاورزی حرف تنبلهاست

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برخی به خاطر تنبلی و بی‌حوصلگی می‌گویند که بخش کشاورزی کشور توجیه اقتصادی ندارد، گفت: "ما می‌توانیم" در بخش کشاورزی مورد توجه است به طوریکه توانسته‌ایم در مزرعه بهره‌وری آب را از ۳۷ به ۴۴ درصد برسانیم.

 • شکل‌گیری خیزش نخبگانی علیه «مافیای تاجران تراریخت»

  شکل‌گیری خیزش نخبگانی علیه «مافیای تاجران تراریخت»

  نماینده رهبری در جهادکشاورزی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، رئیس شورای شهرتهران، رئیس انجمن ارگانیک و رئیس میادین میوه وتره‌بار شهرداری تهران در یک نمایشگاه کشاورزی سخنرانی کردند؛همه این شخصیتها بدون استثنا علیه «مافیای تراریخت» موضع گرفتند.

 • راه‌اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولید گیاهان دارویی

  راه‌اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولید گیاهان دارویی

  ظرف سال هاي 93 تا 95 با پرداخت نزديك به 24 ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي توسط بسيج سازندگي، 2 هزار و 300 واحد توليد گياهان دارويي در كشور راه اندازي شده است.

 • عرضه مرغ ۷ هزار تومانی در بازار تهران

  عرضه مرغ ۷ هزار تومانی در بازار تهران

  رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی استان تهران از عرضه مرغ با قیمت 7 هزار تومان در بازار خبر داد و گفت: تولید مرغ بیش از مصرف کشور است.

 • واردات روغن های مضر و بی کیفیت به کشور

  واردات روغن های مضر و بی کیفیت به کشور

  عضو کمیسیون کشاورزی‌، آب و منابع طبیعی مجلس،ضمن هشدار نسبت به واردات روغن‌های بی کیفیت به کشور،گفت: سودهای کلان واردات روغن بی کیفیت کفه ترازوی سلامت مردم را کمتر کرده است.

 • نامگذاری عجیب ایرانی‌ها برای گیاهان/عکس

  نامگذاری عجیب ایرانی‌ها برای گیاهان/عکس

  «گل محمدی»، «گل داوودی»، «حسن یوسف»، «سبزی جعفری»، «گل گاوزبان» و «قاشقی» همه این ها اسم های آشنا عجیبی هستند که روی گلها و گیاهان قرار گرفته اند که اغلب به خاطر شکل ظاهری شان به این اسامی نامگذاری شده اند.

 • رشد ۳ برابری کشت دانه‌های روغنی در زنجان

  رشد ۳ برابری کشت دانه‌های روغنی در زنجان

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان از رشد سه برابری کشت دانه‌های روغنی نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: سطح زیر کشت از ۲۱۴ هکتار طی سال گذشته به ۶۵۰ هکتار در سال جاری رسیده است.

 • ۱۸هزار میلیارد ریال برای پروژه های آب و خاک ایلام هزینه می شود

  ۱۸هزار میلیارد ریال برای پروژه های آب و خاک ایلام هزینه می شود

  معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی از هزینه اعتباربیش از 18هزار میلیارد ریال برای پروژه های آب و خاک این استان خبرداد.

 • ۸.۷ میلیون قطعه بچه ماهی در مزارع شیلات کوهرنگ ذخیره سازی شد

  ۸.۷ میلیون قطعه بچه ماهی در مزارع شیلات کوهرنگ ذخیره سازی شد

  مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از ذخیره سازی هشت میلیون و 710 هزار قطعه بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی در شهرستان کوهرنگ خبر داد.

 • کشت محصولات پاییزه در ۲۶۴ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی

  کشت محصولات پاییزه در ۲۶۴ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی

  دویست و شصت و چهار هزار هکتار از اراضی استان مرکزی زیر کشت محصولات پاییزه رفت.

 • حمایت وزارت کشاورزی از برنج‌کاران فقط روی کاغذ است

  حمایت وزارت کشاورزی از برنج‌کاران فقط روی کاغذ است

  دبیر انجمن برنج ضمن انتقاد از تعیین نرخ خرید تضمینی ارقام پرمحصول برنج در شهریور ماه، گفت: وزارت جهاد کشاورزی می‌خواهد روی کاغذ از تولید ارقام پرمحصول حمایت کند.

 • کشاورزی بر روی دریا/تصاویر

  کشاورزی بر روی دریا/تصاویر

  به گزارش اکوآنلاین؛ طراحان مزارع دریایی در نظر دارند مزرعه‌ای مستطیل شکل با ابعاد ۶۵۶ در ۱۱۵۰ پا و مجموعاً با مساحت ۲.۲ میلیون فوت مربع طراحی کنند که از طبقات مختلف تشکیل می‌شود. در پایین‌ترین طبقه مزارع پرورش ماهی قرار دارد؛ فضای خارجی آن شامل موج‌شکن، درگاه‌های ورودی آب، انبار، کشتارگاه، کارخانه آب‌شیرین‌کن و […]

 • تعطیلی ۳۰درصد از گاوداری‌های کشور

  تعطیلی ۳۰درصد از گاوداری‌های کشور

  مدیرعامل سابق اتحادیه مرکزی دامداران با انتقاد از بی توجهی وزارت جهاد کشاورزی به مشکلات دامداران و عدم خرید شیر به قیمت مصوب شده 1440 تومان گفت: تنها با اجرای فاز نخست قانون هدفمند کردن یارانه ها حدود 30 درصد از دامداری های کشور تعطیل شد.

 • افتتاح مرکز داده جدید بانک کشاورزی

  به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، این مرکز داده بر اساس نیازهای بانک و با هدف پشتیبانی متمرکز و تخصصی اطلاعات بانک و افزایش ذخیره‌سازی داده‌ها و سرعت پردازش بالای آن‌ها و همچنین بالابردن امنیت فیزیکی و الکترونیکی با تامین الزامات پدافند غیرعامل در فضایی به مساحت ۲۳۷۰ متر مربع احداث شده است.بر اساس این گزارش، این […]

 • مجمع عمومی بانک کشاورزی برگزار شد

  به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، در این نشست که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانک کشاورزی به ارائه گزارش عملکرد بانک در سال ۱۳۹۳ پرداخت و کارکرد بانک کشاورزی را در اکثر شاخص‌های عملکردی صعودی گزارش کرد.مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانک کشاورزی […]

عکس